Yorumları Sitesi Logo
Yorumları Logo

Ekonomik Takvim - Tarım Dışı İstihdam Nedir ?
-

Tarım sektörü dışarıda bırakılarak bir önceki ayda istihdamda ne kadar artış olduğunu gösteren bir veridir. Tarım sektörünün dışarıda bırakılmasının nedeni mevsimsellik etkisini yok etmektir. Piyasalar tarafından sıkı bir şekilde takip edilir. Verinin beklentilerin üzerinde gelmesi USD'ye değer kazandırır. Verinin beklentilerin altında gelmesi ise USD'ye değer kaybettirir. Tarım Dışı İstihdam verisi her ayın ilk haftası Cuma günü açıklanır.

NFP-Tarım Dışı İstihdam Oranı:  Amerika Birleşik Devletleri içinde söz konusu ayda tarım sektörü dışında çalışanların sayısındaki değişimi ifade eder. Piyasaya şok dalgaları gönderir ve saniyeler içinde büyük hareketlere neden olabilir. İstihdam ve Amerika'da ki tüm bileşenleriyle alakalı en kapsamlı rapordur. Açıklanma zamanı; Amerika'da her ayın ilk cuması saat 15:30'dur.

"Ekonomik Takvim - Tarım Dışı İstihdam Nedir ? Hakkında Yorumlar" (0 İnceleme)


Bir Yorum Yazın

Bu sayfada Ekonomik Takvim - Tarım Dışı İstihdam Nedir ? ile ilgili olarak : hakkında güncel bilgiler bulunmaktadır.

Yorum Kuralları

Biz, yorumları kullanarak diğer kullanicilarla bağlantıya geçmeniz, perspektifinizi paylaşmanız ve yazarlara ve diğer kullanıcılara sorular sormanızı amaçlıyoruz. Ancak, söylem düzeyini yüksek tutmak amacıyla oluşturduğumuz aşagıdaki kriterleri lütfen aklınızda tutunuz:

Söyleşiyi zenginleştirin
Odaklanın ve takipte olun. Sadece tartışılan konuyla ilgili bilgileri gönderin.
Saygılı olun. Negatif görüşler bile pozitif ve diplomatik çerçevede anlatılabilir.
Standart yazı stili kullanın. Noktalama, küçük ve büyük harf kullanin.
NOT: Spam ve/veya promosyon içeren mesajlar ve yorum içindeki bağlantılar silinecektir.
Küfür, iftira ya da bir yazar veya başka bir kullanıcıya yönelik kişisel saldırılardan kaçının.
Yalnız Türkçe yorum yapabilirsiniz.
Spam veya suistimal edenler siteden silinecek ve yazar veya kullanıcı olarak Forex.net.tr tarafından ileride bir kayittan men edilecektir.