Yorumları Sitesi Logo
Yorumları Logo

Ekonomik Takvim - Haftalık İşsizlik Başvuruları verisi nedir ?
-

İstihdam Talepleri Diğer adıyla Haftalık İşsizlik Başvurularıdır. Beklentilerden düşük gelen İstihdam Talepleri verisi ülke para biriminde pozitif etkiye sebep olur. Çünkü İstihdam Talepleri aynı zamanda işsiz sayısını ölçer.
 

İşsizlik Sigortası Başvuruları: Amerika'da ülke içinde işsizlik ödeneği almak için ilk defa başvuru yapan insan sayısının belirlediği bir göstergedir. İşsizlik rakamları bir ekonominin sağlıklı mı yoksa bir durgunluk halinde mi olduğuna dair açık göstergelerdir. Fakat açıklama her hafta geldiği için parite üzerinde sağlıklı bir etki beklentisi içinde olmak pek doğru değildir. Bu verilerin ortalamalarına göre hareket etmek daha sağlıklı olacaktır. Açıklanma zamanı; Amerika'da  her hafta perşembe günü Türkiye saati ile 15:30'dur.

"Ekonomik Takvim - Haftalık İşsizlik Başvuruları verisi nedir ? Hakkında Yorumlar" (0 İnceleme)


Bir Yorum Yazın

Bu sayfada Ekonomik Takvim - Haftalık İşsizlik Başvuruları verisi nedir ? ile ilgili olarak : hakkında güncel bilgiler bulunmaktadır.

Yorum Kuralları

Biz, yorumları kullanarak diğer kullanicilarla bağlantıya geçmeniz, perspektifinizi paylaşmanız ve yazarlara ve diğer kullanıcılara sorular sormanızı amaçlıyoruz. Ancak, söylem düzeyini yüksek tutmak amacıyla oluşturduğumuz aşagıdaki kriterleri lütfen aklınızda tutunuz:

Söyleşiyi zenginleştirin
Odaklanın ve takipte olun. Sadece tartışılan konuyla ilgili bilgileri gönderin.
Saygılı olun. Negatif görüşler bile pozitif ve diplomatik çerçevede anlatılabilir.
Standart yazı stili kullanın. Noktalama, küçük ve büyük harf kullanin.
NOT: Spam ve/veya promosyon içeren mesajlar ve yorum içindeki bağlantılar silinecektir.
Küfür, iftira ya da bir yazar veya başka bir kullanıcıya yönelik kişisel saldırılardan kaçının.
Yalnız Türkçe yorum yapabilirsiniz.
Spam veya suistimal edenler siteden silinecek ve yazar veya kullanıcı olarak Forex.net.tr tarafından ileride bir kayittan men edilecektir.